2013 Şubat Öğretmen Ataması Branş Kontenjanları

Anasayfa Haberler 23 Aralık 2012
2013 Şubat Öğretmen Ataması Branş Kontenjanları>

2013 Şubat Öğretmen Ataması branş kontenjanları. 2013 Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı? 2013 Şubat Öğretmen Ataması hakkındaki gelişmeler burada yer alacak…

2013 Şubat ayında Öğretmen Ataması Yapılacak mı?

[next_button color=”red” link=”/2013-agustos-ogretmen-atamasi-kontenjanlari”]2013 Ağustos Öğretmen Ataması[/next_button]

2013 Şubat ayında öğretmen ataması yapılması konusu öğretmen adaylarının kafasını kurcalıyor. Nitekim yıllarca bu ara dönemde atamalar yapıldı. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 2013 bütçesi görüşmelerinde Şubat ayında öğretmen ataması yapılmayacağını açıkladı.

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri daha önce yaptığı bir konuşmada daha önceki zamanlarda da bakanların Şubat ayında atama yağmayacağız demesine karşılık atama yapıldığına şahit olduk şeklindeki görüş bildiren Özer Şubat ayında atama yapılacağı düşüncesine sahip olduklarını belirtmişti.

Bakanlığın hali hazırda 120 bin öğretmen ihtiyacının olduğu bizzat başbakan tarafından dile getirilmişti. Ücretli öğretmen sayısının 12 binlerde olmasına dikkat çeken öğretmen adayları buradaki çelişkiye anlam veremiyor.

2013 Şubat Öğretmen Ataması Branş Kontenjanları

2013 Şubat Öğretmen Ataması Branş Kontenjanları

Şubatçılar adıyla anılan bir grup twitter üzerinden bir eylem gerçekleştirmiş ve 2013 Şubat ayında 30 bin öğretmen atanması için kamuoyu baskısı oluşturmak istemişti.

Uzmanlar 3 yıl içerisinde 120 bin öğretmen açığının giderileceği yönünde beyanatta bulunan bakanlığın 2013 Şubat ayında öğretmen ataması yapmasına kesin gözüyle bakıyor.

Güncelleme 29.12.2012 -Çeşitli illerden Ankara’ya gelen öğretmenler Şubat ataması için eylem yaptı. “Şubat’ta 30 bin atama istiyoruz” yazılı pankart açan eylemciler, “Öğretmenim, atanmak istiyorum”, “Atama hakkımızı vermeyenler utansın” dövizleri ile dertlerini anlatmaya çalıştı. Türk Eğitim Sen önderliğinde düzenlenen eylemde TES Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2013 Şubat ayında 30 bin atama talebinde ısrarcı olduklarını dile getirdi.

Bizde 2013 Şubat Öğretmen ataması hakkında bir gelişme olduğu takdirde buradan duyuracak ve öğretmen ataması branş kontenjanları hakkında bilgi vereceğiz.

REKLAMLAROne Response to “2013 Şubat Öğretmen Ataması Branş Kontenjanları”

  1. kara yücel says:

    doğu ve güneydoğu illeri ağırlıklı olmak üzere öğretmen kadrosunda görevlendirilmek üzere eğitim fakültesi mezunu olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan kısaca eğitimle ilgili olmayan 6,700 yüksekokul mezunu istihdam edilecektir. başvuruların milli eğitim bakanlığına sahsen yapılması…

Leave a Reply

Portal Teması : Wptr.Co