REKLAMLARAçıköğretim Fakültesi Sınav Sistemi. ÖSYM sınavları yakın bir geçmişte gis.osym.gov.tr adresinden yapılan girişler neticesinde görevlendirme yapılıyordu. Öğretmenlerin en büyük sıkıntılarından biri ise Açıköğretim Fakültesi sınavları için böyle bir sistemin olmaması ve sınav görevlerinin sadece okullarında sınav yapılan öğretmenlere çıkmasıydı.

Sonunda istenen oldu. ÖSYM’nin sistemine benzer bir sisteme Anadolu Üniversitesi de geçti. Açıköğretim sınavlarında görev almak isteyen öğretmenler artık yeni sistem aracılığıyla sisteme girip görev tercihinde bulunabilecek.

Açıköğretim Anadolu Üniversitesi Sınav Görevlisi Sistemi

Peki sınavlarda görev almak için ne yapmanız gerekiyor?  Öncelikle http://sinav.anadolu.edu.tr/augis/ adresine giriş yapmalısınız.

Anadolu Üniversitesi Sınavları

Karşınıza resimdeki gibi bir pencere gelecek. Burada yeni üyelik butonuna tıklayın. Aşağıdaki resimde görülen ekrana ulaştığınızda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Açıköğretim Fakültesi Sınav Görevi

Telefonunuza kısa mesaj yoluyla sisteme giriş yapabilmeniz için bir şifre gönderilecek. Ana sayfaya dönün yani  http://sinav.anadolu.edu.tr/augis/ bu adrese giriş yapın ve kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra bazı kısımları doldurmanız gerekecek. Bunların başında iban , adres bilgileriniz geliyor.

Açıköğretim Sınav Görevi Sistemi

Tabii ki sağ üst kısımda yer alan kısma fotoğraf eklemek için “+” simgesine tıklayın ve bilgisayarınıza daha önce yüklenmiş olan bir fotoğrafınızı sisteme yükleyin. Bu arada fotoğrafın jpeg formatında olması gerektiğini belirtelim.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavlarında görev almak isteyen öğretmenlerin bundan sonra sınav tercihlerini bu sistem aracılığıyla yapması gerekecek.

Eğer görevli olduğunuz kurum kısmında eskişehir havuz gibi bir ibare var ise bu sınavlarda görev alamayacaksınız anlamına gelir bu durumda görev yaptığınız kuruma giderek kayıt yaptırmanız gerekiyor.