Anadolu Vakfı 2013-2014 Burs Başvuruları

Anasayfa Haberler 24 Eylül 2013
Anadolu Vakfı 2013-2014 Burs Başvuruları>

1 Eylül 2013 tarihinde başlayan burs başvuruları 30 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek. İnternet üzerinden başvuruların alındığı 2013-2014 bursu için ayrıntılar haberimizde…

Anadolu Vakfı burs için ön şartları şu şekilde belirlemiş. Burstan faydalanmak isteyen öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olması gerekiyor.

TC vatandaşı olmak , tam zamanlı olarak kayıtlı olmak ve disiplin cezası almamış olmak yine aranan şartlar içinde.

9 aylık eğitim öğretim dönemi boyunca burslar , bursa hak kazanan öğrencilerin hesaplarına yatıyor. Herhangi bir işlem masrafı da bu hesaplardan kesilmiyor.

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bursiyer adayları
 • Ad – Soyad,
  • TC Kimlik Numarası ve E-posta adresleri
   ile sisteme üye olduklarında kendilerine e-posta yolu ile gönderilen şifreyi kullanarak sisteme giriş yaparlar ve burs formunu eksiksiz doldurarak başvuru işlemini tamamlarlar.
  • Başvuru tamamlandığında sistem otomatik olarak bursiyer adayına “Başvurunuz başarı ile gerçekleşmiştir” mesajını ve sürecin devamı hakkında kısa bilgi verir
  • Adaylar başvuru formlarına, başvuru süresince ulaşabilirler ve bu süre zarfında gerek duydukları taktirde bilgilerinde güncelleme yapabilirler.
  • Burs başvuru süresi sona erdiğinde adaylar bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar.
  • Sistem, Üniversite Giriş Yerleşme Puan Başarı sırasına göre başvuru yapmış olan tüm adayları elektronik olarak sıralar.
  • Mevcut listeden yine başarı sırasına göre elektronik olarak meslek dalı kontenjanlarına bursiyer adayları yerleştirilir.
  • Kontenjan Listeleri, Burs Komitesine sunularak adaylar maddi desteğe duydukları ihtiyaç açısından değerlendirilirler.
  • Önce “başarı” kritine göre elektronik olarak oluşturulan liste Burs Komitesi’nde “ihtiyaç” kriterine göre de değerlendirildikten sonra son şeklini almış olur.
  • İlgili burs kontenjanına giren bursiyer adaylarına bilgilendirme maili gönderilir ve bursiyer adayları bu mail ile süreç hakkında bilgilendirilerekkendilerinden aşağıda sıralanan belgeler talep edilir:
   1. Nüfus Cüzdan fotokopisi
   2. Nüfus Kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğünden)
   3. İkametgah belgesi
   4. Cumhuriyet Savcılığı’ndan sabıka kaydı belgesi
   5. Gelir beyanı ile ilgili olarak
    1. Çalışan ebeveynlerin ayrı ayrı maaşlarını gösteren işyerinden onaylı bordro / bordrolar,
    2. Ebeveynlerin serbest meslek sahibi, esnaf veya çiftçi olması halinde vergi levhası / levhaları
    3. Emekliler için aylıklarını aldıkları sosyal güvenlik kurumundan onaylı maaşlarını gösterir belge,
    4. Muafiyete tabi çiftçiler için muhtardan onaylı belge
   6. Ailenin oturduğu ev kira ise kira kontratı
   7. Öğrenci belgesi
  • Bursiyer adayları istenilen belgelerin tamamını bir seferde belirlenmiş olan tarihe kadar Anadolu Vakfı’na posta ile göndermek ile yükümlüdür. Belgeleri eksik gelen başvurular işleme alınmaz ve öngörülen sürede belgelerin tamamı Anadolu Vakfı’na ulaşmadığı takdirde bursiyer adaylığından çıkarılır.
  • Bursiyer adaylarının belgeleri başvurularındaki beyanları ile karşılaştırılır. Değerlendirmeye esas oluşturan beyana aykırı bilgiler incelenir ve gerekli görülen durumlarda aday süreç dışına çıkartılır ve burs verilmez.
  • Sonuçlar, Anadolu Vakfının internet sitesinde duyurulur.
REKLAMLARLeave a Reply

Portal Teması : Wptr.Co