Muayene Yeri Dolan Araçların İşlemleri

Muayene Yeri Dolan Araçların İşlemleri>

Ruhsatınızda yer alan ve aracınızın muayene yapıldığı tarihlerin işlendiği ve geçerlilik süresinin belirtildiği kısım dolduysa ne yapmalısınız?

Ruhsatta Muayene Yeri Dolduysa Ne Yapmalısınız?

Herhangi bir ön işleme ihtiyaç duymadan aracınızı muayeneye götürebilirsiniz. Muayene sonunda muayeneden geçtiğiniz takdirde size  bir belge verip trafik tescil müdürlüğüne götürmenizi ve ruhsatınızı yenilemenizi söyleyecekler.

[kirmizi] 2015 Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi ücretleri için tıklayın [/kirmizi]

Ruhsat yenileme işlemleri için ne yapmalı?

Trafik belgesi ve tescil belgesi adında iki kısımdan oluşan araç ruhsatınız eğer eski tipse (ki yeni sisteme geçeli çok uzun olmadığından zaten bu tipte bir ruhsatın henüz muayene kısmı dolmamıştır) hem muayene kısmının yer aldığı trafik belgesi kısmını hem de aracınıza ait bilgilerin yer aldığı tescil belgesi kısmını yenilemeniz gerekiyor. Bu duruma hazırlıklı olmalısınız çünkü ikisi içinde ayrı ücret alınıyor.

” Periyodik Araç Muayenesi ile ilgili en çok sorulan 10 soru ” için tıklayın.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi Yenileme işlemleri için gerekenler

Öncelikle trafik tescil müdürlüğüne gitmeden randevu almalısınız. Randevusuz işlem yapılmayacağı ısrarla belirtiliyor. İstanbul için randevu almak isteyenler buradan randevu sayfasına ulaşabilir.

Trafik Şubesi Randevu

Resimdeki gibi seçiminizi yaptıktan sonra bireysel işlem kısmını seçiniz. Aşağıdaki resime göre bir sonraki sayfada seçiminizi gerçekleştiriniz.

Trafik Tescil Randevu

Daha sonra açılacak sayfada yine açılır kutudan işlem yapmak istediğiniz emniyet müdürlüğünü seçiniz. Bir doğrulama kodu girmenizi gerektiren ekran gelecek. Bu ekranda resimde yer alan anlamsız kodu kutucuğa girerek randevu al butonuna tıklamalısınız.

Ruhsat Yenileme Randevu

Şekildeki gibi bir randevu kısmıyla karşılaşacaksınız. Resimdeki randevu işleminde sol taraftan randevu tarihini seçip sağ tarafta ise randevu alabileceğiniz saatler kırmızı olmayanlar şeklinde belirtilmiştir. Saat aralığını unutmayınız. Bu saatler arasında evraklarınızı hazırlayarak randevu aldığınız müdürlüğe gidiniz.

Bir çok ilçenin randevu sistemi sabah 8:30 gibi açılmakta ve kısa sürede randevu dolmaktadır. Eğer bir çok kez girmenize rağmen randevu alamadıysanız sabah erken saatlerde ertesi gün için randevu alabileceğinizi belirtelim.

Bir sonraki adımda size gerekecek belgelerin bir listesi sunulacak. T.Ş.O.F’den alınacak Ek-1 belgesi için telaş etmenize gerek yok bu belge artık istenmiyor.

Eski Trafik ve Tescil belgelerinizle birlikte aracınızın sigortasının aslını yanınızda götürün. Bir de değişiklik isteğinizi belirten bir dilekçe var bu dilekçeyi doldurarak evraklarınıza ekleyiniz. Araç sahibinin kimliği ve fotokopisi yine evraklarınız arasında bulunmalı.

Ruhsat Yenileme için dilekçe örneği

Bir sonraki adımda kişisel bilgilerinizi girerek randevunuzu tamamlayınız.

Aracım başka şubeye kayıtlı sıkıntı oluşturur mu?

Aracınıza ait bu işlemi herhangi bir trafik tescil şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi Yenileme Ücretleri

Tescil belgesi için 58 TL

Trafik Belgesi için ise 77,50 TL ödemeniz gerekiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi eski tip bir ruhsata sahip olduğunuzu ve bu ruhsatın muayene kısmı dolduğu için değiştirdiğinizi varsayarsak her iki kısmı da değiştirmeniz şart bu yüzden toplam 135,50 TL ödemeniz gerekiyor.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi için 2013 yılında uygulanan ücretler değişmiş olup söz konusu değişikliğe istinaden haberimizi güncellememiz gerekmiştir.

Tescil belgesi için 66,50 TL

Trafik Belgesi için ise 89,00 TL

Muayene öncesi yapabileceğiniz 10 basit kontrol için tıklayın

REKLAMLAR20 Responses to “Muayene Yeri Dolan Araçların İşlemleri”

 1. Anonymous says:

  Bu detaylı ve yararlı bilgiler için çok teşekkürler.

 2. fatih says:

  bende bügün yeni muayene kartı çıkarttım 92.50 tl ödedim haram ediyorum çaresiz verdim devlet düzeni kurmuş benzin 5.18 olmuş küçücük kağıt parçası 92.5 olmuş ALLAH bunları cehendeminden çıkarmasın işallah

 3. sevda says:

  ruhsattan yer kalmadı randevu alıp peki bu para nereye yatıyor

 4. ertugrul says:

  Arkadaşlar bizlerin hatası kendi kendimize söylenmemiz.Burada yazdıklarımızı milletvekillerine e mail olarak gönderirsek yararlı olur.Ben öyle yapacağım.Herkese saygılar.
  Devlet devamlı büyüyor.Doğrusu gittikce küçülmesi.Bunu da ayrıca vurgulayın lütfen.

 5. anonim says:

  Ellerinize saglık cok yardımcı oldu

 6. Mehmet says:

  El kadar kağıt parçaları bir sürü para ve zaman kaybı. Ardından kalkınan Türkiye,demokratikleşme yalanları .ayakkabı kutusu duaları, görevini yapanları görevden almalar.Yazıklar olsun bilişim çağında uyduruk kağıt parçaları ile uydurukça imzalarla uğraşıyoruz.

 7. dündar says:

  biz sesimizi çıkarmadıkça bizi ******** …taksime halk yürürken nerdeydiniz ….*******************…onlarda doldursun ayakkabı kutularını paralarla sizde tescildi bokdu püsürükt ödeyecez diye uğraşın durun..

 8. İsmail Yiğitel says:

  Bilgiler için çok teşekkürler, en az 1 saattir TŞOF’den alınacak EK-1 belgesi için yırtınıp duruyordum. Acaba tşof istanbulda nerelerdedir, adresi neresi, vs. vs.
  Hem aşağıdaki belgeleri hazırlayın gelin diyorlar artık istenmeyen bir belgeyi listeden silmek zahmetine katlanmıyorlar. Ne diyeyim bravo hizmet böyle yapılır (!) dememizi bekliyorlar herhalde. Verdiğiniz bilgiler ve harcadığınız emek ve zaman için tekrar teşekkürler.

 9. baralp says:

  bilgiler çok faydalı idi teşekkür ederim…
  derleyene de
  yayınlayana da…

 10. zekayi says:

  Siz bu devlete hala oy verin hee

 11. cumali says:

  elektronik çağında kağıt parçalarıyla uğraşmak niye.kontolde internet üzerinden bakıp sorgulama yapıyorlar ruhsata bile gerek yok tc gir bilgilere ulaş.her bilgi sorgulanıyorda neden başka bilgiler sorgulanmasın.el kadar kağıt için onca koşturma niye onca para niye neden on muayene yeri yokda üç tane var bu sorunları emmiyete bakanlıklara yazmamız gerek belki insafa gelirler.

  • admin says:

   Yeni ruhsatlarda muayene yeri fazla zaten ama diğer düşüncelerinize katılmamak elde değil…

 12. cuma says:

  BENİ DUYAN İDARECİ VAR MI ? HİÇ Mİ ALLAH’TAN KORKMUYORSUNUZ SATSAM 5OO LİRA ANCA EDEN BİR MOTOSİKLETİN MUAYENE VE TRAFİK TESCİL 237.500 ZORUNLU SİGORTA DA 116 LİRA BİR MUAYENE TOPLAM 353.500 TUTUYOR GELİN BANA 150.OOO LİRA VERİN MOTOSİKLETİ SİZE VERİM BENDE KURTULMUŞ OLURUM ALLAH’TAN KORKMAZLAR ÖLÜM VAR ÖLÜM MUSALA’YA BİR GÜN SİZDE YATICAKSINIZ
  BUNUN VEBALİNİ NASIL KALDIRACAKSINIZ.

 13. gürsel says:

  bu haraç derecesindeki aşırı ücretler haksızdır ve vicdana sığmaz. Zaten vergiler yüzünden dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyor otomobillere ötv ve kdv olarak rekor vergiler ödüyoruz. Yetmiyormuş gibi bu kağıt parçalarınıda alay edercesine milleti kazıklamak için kullanıyorlar. Helal etmiyorum..Bu kuralları koyanlar bu milletin ferdi değilmi? Hükümeti ve yasama organlarını milletin hakkını korumaya davet ediyorum.

 14. Murat says:

  Eğer araçta cam filmi varsa ve bu da muayene raporuna yazılmışsa emniyet yeni ruhsat çıkartır mı? Yoksa cam filmini sök tekrar muayene yaptır sonra gel mi der?

 15. vezir says:

  arkadaşlar kızmayın lütfen.Bu sistem Avrupadan ithaldir.Gayet muazzam bir sistemdir.Adı Eektronik Modern Dilencilik ve Soygunculuk Sistemi..Bu sistemle devletimiz ülkemiz kalkınacak.Milletimiz oturtulacak

 16. isimferidun düzağaç says:

  devlet kendi halkını soyuyor ses çıkarmıyan koyun mittiz

 17. ibrahim says:

  nedeyim el insaf diyecem küçücük kağıt parçasının maliyatı 89tlmi yuh bizi soyanlara tartıya koysan altından pahalı ufacık kağıt parçası yuh yuh bu halkı soyan devlete yuh ki n eyuh boğazınızd akalır düğümlenir vatandaşıtan haksız yere aldığınız bu paralar he r4yıld abir doluyor yenileniyorve haraç diyecem başka diyeceğimyok

Leave a Reply

parça eşya taşımacılığı eşya depolama fiyatları şehirlerarası nakliyat İstanbul evden eve nakliye istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat ofis taşımacılığı Ataşehir oto kiralama nakış firması
Portal Teması : Wptr.Co
louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher louboutin soldes air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike air max pas cher nike tn nike tn pas cher tn pas cher hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet pjs pas cher parajumpers pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler moncler outlet moncler outlet online moncler sito ufficiale hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet tiffany outlet online tiffany outlet tiffany outlet online tiffany outlet tiffany outlet online tiffany outlet hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet tiffany outlet tiffany outlet italia tiffany outlet tiffany outlet italia air jordan air jordan pas cher jordan pas cher air jordan site officiel