REKLAMLARRuhsatınızda yer alan ve aracınızın muayene yapıldığı tarihlerin işlendiği ve geçerlilik süresinin belirtildiği kısım dolduysa ne yapmalısınız?

Ruhsatta Muayene Yeri Dolduysa Ne Yapmalısınız?

Herhangi bir ön işleme ihtiyaç duymadan aracınızı muayeneye götürebilirsiniz. Muayene sonunda muayeneden geçtiğiniz takdirde size  bir belge verip trafik tescil müdürlüğüne götürmenizi ve ruhsatınızı yenilemenizi söyleyecekler.

[kirmizi] 2015 Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi ücretleri için tıklayın [/kirmizi]

Ruhsat yenileme işlemleri için ne yapmalı?

Trafik belgesi ve tescil belgesi adında iki kısımdan oluşan araç ruhsatınız eğer eski tipse (ki yeni sisteme geçeli çok uzun olmadığından zaten bu tipte bir ruhsatın henüz muayene kısmı dolmamıştır) hem muayene kısmının yer aldığı trafik belgesi kısmını hem de aracınıza ait bilgilerin yer aldığı tescil belgesi kısmını yenilemeniz gerekiyor. Bu duruma hazırlıklı olmalısınız çünkü ikisi içinde ayrı ücret alınıyor.

” Periyodik Araç Muayenesi ile ilgili en çok sorulan 10 soru ” için tıklayın.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi Yenileme işlemleri için gerekenler

Öncelikle trafik tescil müdürlüğüne gitmeden randevu almalısınız. Randevusuz işlem yapılmayacağı ısrarla belirtiliyor. İstanbul için randevu almak isteyenler buradan randevu sayfasına ulaşabilir.

Trafik Şubesi Randevu

Resimdeki gibi seçiminizi yaptıktan sonra bireysel işlem kısmını seçiniz. Aşağıdaki resime göre bir sonraki sayfada seçiminizi gerçekleştiriniz.

Trafik Tescil Randevu

Daha sonra açılacak sayfada yine açılır kutudan işlem yapmak istediğiniz emniyet müdürlüğünü seçiniz. Bir doğrulama kodu girmenizi gerektiren ekran gelecek. Bu ekranda resimde yer alan anlamsız kodu kutucuğa girerek randevu al butonuna tıklamalısınız.

Ruhsat Yenileme Randevu

Şekildeki gibi bir randevu kısmıyla karşılaşacaksınız. Resimdeki randevu işleminde sol taraftan randevu tarihini seçip sağ tarafta ise randevu alabileceğiniz saatler kırmızı olmayanlar şeklinde belirtilmiştir. Saat aralığını unutmayınız. Bu saatler arasında evraklarınızı hazırlayarak randevu aldığınız müdürlüğe gidiniz.

Bir çok ilçenin randevu sistemi sabah 8:30 gibi açılmakta ve kısa sürede randevu dolmaktadır. Eğer bir çok kez girmenize rağmen randevu alamadıysanız sabah erken saatlerde ertesi gün için randevu alabileceğinizi belirtelim.

Bir sonraki adımda size gerekecek belgelerin bir listesi sunulacak. T.Ş.O.F’den alınacak Ek-1 belgesi için telaş etmenize gerek yok bu belge artık istenmiyor.

Eski Trafik ve Tescil belgelerinizle birlikte aracınızın sigortasının aslını yanınızda götürün. Bir de değişiklik isteğinizi belirten bir dilekçe var bu dilekçeyi doldurarak evraklarınıza ekleyiniz. Araç sahibinin kimliği ve fotokopisi yine evraklarınız arasında bulunmalı.

Ruhsat Yenileme için dilekçe örneği

Bir sonraki adımda kişisel bilgilerinizi girerek randevunuzu tamamlayınız.

Aracım başka şubeye kayıtlı sıkıntı oluşturur mu?

Aracınıza ait bu işlemi herhangi bir trafik tescil şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi Yenileme Ücretleri

Tescil belgesi için 58 TL

Trafik Belgesi için ise 77,50 TL ödemeniz gerekiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi eski tip bir ruhsata sahip olduğunuzu ve bu ruhsatın muayene kısmı dolduğu için değiştirdiğinizi varsayarsak her iki kısmı da değiştirmeniz şart bu yüzden toplam 135,50 TL ödemeniz gerekiyor.

Trafik Belgesi ve Tescil Belgesi için 2013 yılında uygulanan ücretler değişmiş olup söz konusu değişikliğe istinaden haberimizi güncellememiz gerekmiştir.

Tescil belgesi için 66,50 TL

Trafik Belgesi için ise 89,00 TL

Muayene öncesi yapabileceğiniz 10 basit kontrol için tıklayın

pandoraYararlı BilgilerMuayene Hanesi Dolan Ruhsat,Muayene Yeri Dolan Ruhsat,Muayene Yeri Dolan Ruhsat Nasıl Değiştirilir,Muayene Yeri Dolan Trafik Belgesi Nasıl Değiştirilir,Muayene Yeri Doldu Ne Yapmalıyım,Ruhsat Yenileme İşlemleri,Ruhsat Yenileme Randevusu Nasıl Alınır,Tescil Belgesi Yenileme,Trafik Belgesi Değiştirme Randevusu,Trafik Belgesi Nasıl Değiştirilir,Trafik Belgesi Yenileme,Trafik Belgesi Yenileme Dilekçe,Trafik Belgesi Yenileme İşlemleri,Trafik Belgesi Yenileme Ücreti
Ruhsatınızda yer alan ve aracınızın muayene yapıldığı tarihlerin işlendiği ve geçerlilik süresinin belirtildiği kısım dolduysa ne yapmalısınız? Ruhsatta Muayene Yeri Dolduysa Ne Yapmalısınız? Herhangi bir ön işleme ihtiyaç duymadan aracınızı muayeneye götürebilirsiniz. Muayene sonunda muayeneden geçtiğiniz takdirde size  bir belge verip trafik tescil müdürlüğüne götürmenizi ve ruhsatınızı yenilemenizi söyleyecekler. Ruhsat yenileme işlemleri...