Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2012

Anasayfa Haberler 18 Temmuz 2012
Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2012

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2012. 2012 Ücretli öğretmenlik başvuruları. 2013 ücretli öğretmenlik başvurları. 2012-2013 ücretli öğretmenlik başvuruları başladı. Ücretli öğretmenlik nedir? Ücretli öğretmen en fazla kaç saat ders ücreti alabilir? Ücretli öğretmenlik başvuruları hangi tarihler arasında gerçekleştiriliyor? Ücretli veya vekil öğretmenlik görevlendirilmesi nasıl yapılıyor?  Ücretli öğretmenlik  başvurularını kimler yapabilir? 2012 Ücretli öğretmenlik başvurusunu başlatan iller ? 2012 Ücretli öğretmenlik  başvurusunu başlatan ilçeler?   4+4+4 yasası ücretli öğretmenlik başvurularını etkiler mi?   İşte tüm bu soruların cevabı haberin devamında…

Dikkat bu haber 4 sayfadan oluşmaktadır. Ve sürekli güncellenir.

2012-2013 Ücretli Öğretmenlik başvuruları başladı. Ücretli öğretmenlik başvurularını başlatan il –  ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerini haberimizde sürekli olarak duyuracağız…

Duyuru yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri 2. ve 3. sayfalarda..

Ücretli öğretmen hangi durumlarda nasıl görevlendirilir?

Kadrolu ve 4/B statüsündeki öğretmenlerin yeterli sayıyı bulamaması durumunda ilçelerde Kaymakamlık görevlendirilmesi ile ücretli öğretmenler okullarda görevlendiriliyor. Öğretmen açığını ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışan kurumlara atamanın onayını ilçe Kaymakamlıkları veriyor.

Ücretli öğretmenlik başvuruları hangi tarihler arasında gerçekleştiriliyor?

Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak Temmuz ayının ortalarında başlar ve Eylül ayının başına kadar devam eder.  Yıl içerisinde de başvurular alınabiliyor. Ancak boş kadrolara görevlendirme Eylül ayı içerisinde yapıldığı için görev alma şansı zayıflıyor. Ücretli öğretmenlik başvuruları eğitim öğretim dönemi başlamadan yapılıyor ve ihtiyaca göre atanıyor.  2012 yılı ücretli öğretmenlik başvuruları da bazı ilçelerde 15 Temmuz 2012 tarih itibariyle başladı. Bu atamalar dönemlik veya yerine kadrolu atama yapılıncaya kadar oluyor.

Ücretli öğretmen görevlendirildiği kurumda en fazla kaç saat ücret alabilir?

Ücretli öğretmen  görevlendirildiği okulda 30 saatten fazla ücret alamıyor.

Ücretli öğretmen yetiştirme kursu veya egzersiz çalışması yapabilir mi?

Bir kurumda ücretli öğretmen olarak görev yapan kişi yetiştirme kursu veya egzersiz çalışması yapamıyor.

Sınıf öğretmeni olarak görevlendirilen ücretli öğretmen branş derslerine girebilir mi?

Sınıf öğretmeni olarak görevlendirilen ücretli öğretmen branş derslerinde görevlendirilemiyor.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2012

Ücretli sınıf öğretmeni 30 saatten az derse girse dahi branş dersine giremez mi?

Hayır giremez.

Ücretli vekil öğretmenlik görevlendirilmesi nasıl yapılıyor?

Askere giden ya da doğum iznine ayrılan öğretmenin yerine vekil öğretmen görevlendirilirken normu boş olan yere ücretli öğretmen görevlendiriliyor.

Vekil öğretmen ücretli öğretmenlere göre  ücret ve diğer hususlarda daha şanslı.  Yerine atandığı öğretmenin maaşının üçte ikisi ve ek ders ücreti vekil öğretmene ödeniyor.

Ancak ücretli öğretmen haftada 30 saate kadar görev alabiliyor. Sadece ders ücreti karşılığı çalışıyor.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar baz alınıyor.

Öğretmen sayısının yetersiz olması halinde öğretmen olmayan ancak yüksek öğrenim görmüş kişilere görev veriliyor.

Ücretli öğretmenlik  başvurularını kimler yapabilir?

Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve öğretmenliğe kaynaklık edecek diğer fakülte mezunları, 4 yıllık diğer fakülte mezunlarına,Emekli Öğretmenler (30 Haziran 2012 tarihi itibarı ile 65 yaşından gün almamış olanlar).

Öncelik  ilçede ikamet edip,İlçedeki okulları tercih edenlere veriliyor.

Adaylardan yeterli müracaat olmaması durumunda 2 yıllık Yüksek Okul mezunlarına da görev verilebiliyor. Görevlendirmeler öncelikle alanlar bazında, ihtiyaç olmaması halinde yan alan ve diğer alanlarda görevlendirilebiliyor.

Özel alt sınıf sertifikası ve pedagojik formasyonu olanların durumlarını belgelendirmeleri gerekir.

Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığın Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılıyor.

Ücretli öğretmenlik başvurusunda hangi evraklar isteniyor?

Matbu form (Müdürlükten veya İnternet sayfasından alınacak başvuru formu), Mezuniyet belgesi veya diploma fotokopisi (aslı getirilecek), Son 6 ay içinde alınmış sabıka kaydı, Nüfus cüzdan fotokopisi, Yeni 1 adet resim ,Sağlık ocağından alınacak sağlık raporu,Emekli Öğretmenler için Emeklilik Kimlik Belgesi ve Fotokopisi.

Fotokopisi istenen Belgeler aslı ile beraber getirilmelidir, aslı kontrol edildikten sonra fotokopileri müdürlükçe alınır ve belgeler geri iade edilmez.

Sağlık raporunda öğretmenlik yapmaya elverişlidir ifadesinin olması istenebilir. Sabıka kaydı da görevlendirmeniz gerçekleştirildiğinde istenebilir.

Özel eğitim sınıfında görevlendirilmek isteyen emekli öğretmenlerin başvurularında emeklilik belgesi de isteniyor.

Başvurular nereye yapılıyor?
Başvuru yerleri farklılık gösterebilir. Bazı  yerlerde  başvurular ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılabilirken bazı yerlerde okul müdürlüklerine yapılabiliyor. Bu durum o yerin yöneticileri tarafından belirlendiği için farklılık gösterebilir. Aynı zamanda bazı ilçe milli eğitim müdürlükleri başvuruları internet otamında alıyor. Web sayfalarına koydukları linklerden başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak başvurularla ilgili bazı ufak farklılıklar olduğu için başvuru yaptığınız ilçe milli eğitim  müdürlüğünün açıklamalarını dikkatli okumanızda fayda var.

 

Ücretli öğretmen görevlendirmesi çıktıktan sonra yapılacak işlemler?
İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri görevlendirmeleri yaptıktan sonra Kaymakamlık Olur’u alır ve okullara onayı gönderir. Okullar görevlendirilen ücretli öğretmenlerin SGK girişlerinin yapar ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne göreve başlama yazısını ve SGK bildirgesinin bir örneğini gönderir.

Not: İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin başvuru tarihleri, başvuru şartları ve istenen evrakları farklılıklar gösterebilir. Başvuru yapacağınız il ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün açıklamalarını okumızda fayada var. 4+4+4  uygulamasında seşmeli dersler konusunda ücretli öğretmenlere ihtiyaç olabilir.  Seçilen derslere göre başvuru yaptığınız bölgede ihtiyaç olabilir.

2012-2013 Ücretli Öğretmenlik başvuruları başladı. Ücretli öğretmenlik başvurularını başlatan il –  ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerini haberimizde sürekli olarak duyuracağız…

Duyuru yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini görmek için 2. sayfaya devam edin…

REKLAMLAR3 Responses to “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2012”

 1. zeynep says:

  merhabalar. ücretli öğretmen alımında görevlendirildiğin bölgede gidip görev yapmayıp başka okulda yaptığın zaman tekrar gelecek yıl diğer okulda çalışma olanağı var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

  • pandora says:

   bunu engelleyici herhangi bir yasal durum yok ama görevlendirmeler ilçeler tarafından yapılıyor dolayısıyla eğer küçük ve az öğretmen olan bir yerdeyseniz gitmemeniz ilgili şube müdürünü zora soktuysa o görev vermeyebilir bu gerekçeyle ama büyük bir yerdeyseniz sorun olmaz…

 2. Anonymous says:

  merhabalar ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman son yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkur ederim

Leave a Reply

parça eşya taşımacılığı eşya depolama fiyatları şehirlerarası nakliyat İstanbul evden eve nakliye istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat ofis taşımacılığı Ataşehir oto kiralama nakış firması
Portal Teması : Wptr.Co
louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher louboutin soldes air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike air max pas cher nike tn nike tn pas cher tn pas cher hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet pjs pas cher parajumpers pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler moncler outlet moncler outlet online moncler sito ufficiale hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet tiffany outlet online tiffany outlet tiffany outlet online tiffany outlet tiffany outlet online tiffany outlet hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet tiffany outlet tiffany outlet italia tiffany outlet tiffany outlet italia air jordan air jordan pas cher jordan pas cher air jordan site officiel